Biz Kimiz?

 Politika Okulu 2014 yılında bir Siyaset Bilimi öğrencisi tarafından Türkiye’de ki Sosyal Bilimler öğrencilerinin ders notlarını, yazılarını ve kendi ürettikleri interaktif içerikleri yayımlayabileceği bir portal olarak kurulmuştur. Politika Okulu’nun, Ekşi Sözlük, Onedio gibi platformlardan farkı, içeriğinin daha bilimsel ve hızlı tüketilebilen bilgi yerine daha kalıcı bir aktivite olmasından gelmektedir. Sosyalbilimeler.org veya Düşünbil gibi akademik plartformlardan ayrılan özelliği ise, içerik oluşturmak için zorlayıcı kurallar yerine daha çok akademik hayata yeni başlayan yazarları sıkmayan, teşvik edici ve basit kurallar içermesidir. Bu yönüyle Politika Okulu bir ara form niteliği taşımaktadır. Başka bir yönüyse Türkiye siyaseti, toplumu üzerine okuma yapan öğrencilerin güncel meseleleri kendi perspektiflerinden size sunmalarına da imkan sağlamasıdır. Politika Okulu kar amacı gütmez ve tüm çalışmaları gönüllük esasına göre yapılır.

Yazı Gönderme Hakkında

 Politika Okulu’nda yazılarınızın yayımlanması iki şekilde olabilmektedir.

Birinci Yöntem: İletişim bölümünde ki e-posta adresine yazınızı yayımlatmak üzere göndermenizdir. Yazınız en az 1.500 kelimeden oluşmalıdır ve Siyaset Bilimi, Sosyoloji ya da Felsefe alanında olmak zorundadır. Asgari düzeyde akademik bir dil ve imla hatalarında ayrıştırılmış bir yazı, yayımlanması için yeterli olacaktır. İletişim bilgilerinizi isteğe bağlı olarak ekleyebilirsiniz aksi bir durumda ”politikaokuru” adı altında yazınız paylaşılacaktır.

İkinci Yöntem: Politika Okulu’nda yazar olmaktır. Yazarlar, yazacakları konuda serbesttir herhangi bir üst yönetici ya da yazardan onay almadan yazılarını paylaşabilirler. Ayrıca çok elzem olmasa da süreklilik açısında ayda iki yazı yazmaları Politika Okulu adına sevindirici olacaktır. Yazar olabilmek için en az üç ay süreyle üç yazınızı iletişim bölümünde bulunan e-posta adresine göndermelisiniz. Mevcut yazarlarımızın referansı ile bu süre kısalabilir ve doğrudan alınabilirsiniz. Unutmadan belirtmeliyiz ki tüm hukuki meselelerden yazarların ve göndericilerin kendileri sorumludur ve Politika Okulu her hangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Yazar olan tüm şahıslar ve yazar olmayıp yazı yayımlatan tüm kişiler yazı göndererek ve/veya yayımlayarak bu ibareyi kabul etmiş sayılır.

İletişim

Kurucu Yazar

Sait Bostan

politikaokulu@gmail.com